Türkiye’nin en dinamik ve uzun pistlerine sahip Erciyes Kayak Merkezi’ne hoşgeldiniz. Erciyes Dağı’nda uygulanmakta olan Kış Turizm Master Planı ile yeni mekanik tesislerle ve toz karın hakim olduğu pistler sizleri bekliyor. En önemlisi Master Plan’la birlikte Erciyes Dağı Uluslararası Kış Oyunları’na ev sahipliği yapabilecek alt yapıya kavuşmuştur. Erciyes Tekir Yaylası ve dağın kuzeyinde olan Serçel yaylasında açılan yeni pistler ve yepyeni mekanik tesislerle birbirine bağlandı. 60 km uzunluğunda yeni pistler sizleri bekliyor. Hedef 2012 sonunda 150km pist uzunluğuna ulaşmak. Kuzeyin en güzel en vahşi vadileri kayak ve özellikle snowbordçuları bekliyor. En doğal Half Pipe’ye hayran olacaksınız. Türkiye’nin tek tescilli Snowkite alanı ile Erciyes Dağı dünya çapında bir Snowkite merkezi olmuştur. Erciyeste tescilli snowkite alanlarında doya doya snowkite yapabilirsiniz.

Arlberg Sport bünyesindeki mağazalarda yeni sezon snowkite, kayak, snowboard, kızak, dağcılık, tenis malzemeleri ve kayak kıyafetleri bulabilirisiniz. Snowkite snowboard, kayak ve kızak kiralayabilir ya da snowkite, snowboard, kayak bakımlarınızı Türkiye’nin en modern bakım servisinde yaptırabilirisiniz. Ayrıca Türkiye’nin en deneyimli kayak, snowboard ve snowkite hocalarından an kısa sürede ve en iyi şekilde bu sporları yapmayı öğrenebilirsiniz. Snowboard ve kayağa yeni başlayanlar için 300 metrelik kapalı yürüyen band sistemi ile kolay bir şekilde eğitim pistine çıkabilirsiniz. Müşterilerimize hizmet veren sezonluk malzeme dolapları sizleri mazleme taşımaktan kurtarmaktadır. Arlberg Sport kiralama servisinde her günün sonunda kayak ve snowboard ayakkabıları sterilizasyon cihazı ile dezenfekte edilmektedir.

Arlberg Sport, Türkiye’nin en modern kayak tesislerinin olduğu Erciyes Dağı’nda 25 yılı aşkın bir süredir kaliteli hizmet anlayışıyla sizlere hizmet etmektedir. Bu süre içinde Arlberg Sport Erciyes Dağına uygulanan Master Planın hazırlanmasında ve uygulanmasında büyük rol oynamıştır. Arlberg Erciyes’in eğlenceli aktivitelerinin yanında sizleri Arlberg Cafe’de açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, şömine başı keyfi ve çeşitli organizasyonlar beklemektedir. Arlberg Cafe’nin balkonunda kar üzerinde şezlonglarda güneşlenerek dinlenebilirsiniz.

Siz Erciyes’i en iyi şekilde yaşamayı düşünün..

Arlberg Sport